radiation, קרינה לבריאות!

טלפון סלולארי ואנחנו ( פלאפון )
(קרינה אלקטרומגנטית)
הבריאות בידיים שלכם
eXTReMe Tracker

קצת סטטיסטיקה על טלפון סלולארי

רדיד האיזון Zone030

תקשורת סלולארית נכנסה חזק לחיינו. אנו כבר לא יכולים לתאר את עצמנו ללא טלפון סלולארי הן בבית והן בעבודה.

לפי נתוני חברה ניו-יורקית FastTrack Wireless, שחקרה את שוק התקשורת הסלולארית ב- 2002, ישנם 1.132 מיליארד ברחבי העולם, שזה 19% מאוכלוסיית העולם. יחד עם זאת, כמות המנויים הולכת וגדלה בצעדי ענק. משמע, שכיום כל בן אדם חמישי בעולם מחזיק במכשיר הקטן הזה.

אם נתייחס למדינה שלנו בלבד, נראה כי, לפי כמות הטלפונים הסלולאריים לנפש, היא ממוקמת במקומות הראשונים בין המדינות המפותחות.

לפי נתונים סטטיסטיים בישראל, בשנת 2002 היה לפחות טלפון סלולארי אחד אצל 78.8% מהמשפחות בארץ. בשנה שעברה, השתמשו בטלפון סלולארי קרוב לשני שליש מהנוער הישראלי.

היינו יכולים להתגאות בנתונים אלה, אם משתמשי טלפון סלולארי היו מוגנים מפני השפעה שלילית של קרינה אלקטרו-מגנטית מהמכשירים.


השפעה שלילית של קרינה אלקטרומגנטית


מומחים במדינות השונות(ארה"ב, אוסטרליה, גרמניה וכו') קבעו כי, ישנה השפעה שלילית על גוף האדם לא רק של קרינות חזקות (קרינה אלקטרומגנטית), כמו התקני רדיו אלא גם קרינות חלשות ממכשירים חשמליים.

כולנו מוקפים במכשירים חשמליים (טלוויזיות, מחשבים וכמובן טלפונים סלולאריים) ונמצאים תחת השפעה שלילית של שדות אלקטרו מגנטיים הנוצרים מקרינה מהמכשירים (קרינה אלקטרומגנטית) האלה עם כל התוצאות המלוות.

כתוצאה ממחקרים רבים, בתחום השפעה ביולוגית של קרינה אלקטרומגנטית, נקבע כי:

 1. הם בעלי יכולת להצטבר עם הזמן בגוף האדם, יחד עם הריסת שיווי משקל ביואנרגטי, ובראש ובראשונה, מבנה חילופים אנרגיים – אינפורמטיביים, המספקים פונקציונאליות נורמאלית של תהליכים חילופים

 2. המערכות שהכי רגישות בגוף האדם הינן: עצבית, חיסונית, אנדוקרינית ומינית.

 3. השפעה ביולוגית בטווח הרחוק, יכולה לגרום להתפתחות תוצאות מרחיקות לכת, כולל תהליכים מנוונים של מערכת עצבית מרכזית, סרטן הדם, גידולים במוח, מחלות הורמונאליות ועוד.

 4. במיוחד, ישנה סכנה לילדים ונשים הרות, מהסיבה, כי גוף שעדין אינו מעוצב, הינו בעל רגישות מוגברת להשפעה של שדות אלקטרו מגנטיים (קרינה אלקטרומגנטית).

 5. קבוצות נוספות הרגישות במיוחד להשפעת השדות האלקטרו מגנטיים, הינן אנשים עם מחלות של מערכת עצבית מרכזית, הורמונאלית, אלרגיים ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה.

מומחים מציינים כי בפרט, ישנה השפעה שלילית על בריאות האדם של טלפונים סלולאריים (קרינה אלקטרומגנטית). טלפון סלולארי פתוח מקרין שדה אלקטרומגנטי(קרינה אלקטרומגנטית) , החודר למוח האדם והמעורר תגובות לא עקביות של הגוף.

כתוצאה ממחקרים של מרכזים רפואיים בארה"ב, כמו "American Health Foundation" ו-"Integrated Laboratory Systems" נמצא קשר בין שימוש פרטי בטלפונים סלולאריים ( פלאפון ) והופעת גידולים בעלי רבגוניות נדירה במוח האדם.

מומחי "Integrated Laboratory Systems", מציינים כי ,כמויות גדולות של קרינה אלקטרומגנטית, גורמים להרס DNA של תאי הדם. תוצאות, של עמיתים אמריקאיים, מאומתים ע"י חוקרים מאוסטרליה ומדינות אירופה. כל זה מפורסם במגזין אמריקאי "Microwave News".


מה זה בעצם טלפון סלולארי?


טלפון סלולארי הינו מכשיר נייד המקבל והמעביר מידע, העובד בתדרים גבוהים במיוחד של טווחי גלים אלקטרומגנטיים, השונים בהשפעתם על האדם מטווחים נמוכים של תדרי רדיו, בכך שקרינות כאלה מאופיינות בחימום מיידי של רקמות גוף האדם.

סטנדרטים שונים של תקשורת סלולארית הינם בעלי יכולות שונות של חימום האורגניזם. טלפון סלולארי בעל סטנדרט GSM 900/180 העובד בתדרים של 900-1800 מגהרץ מסוכן יותר מאשר טלפון סלולארי בעל סטנדרטNMT 450 משתמשים בעוצמות גבוהות, מה שמשחק תפקיד ניכר באינטראקציה של קרינה אלקטרומגנטית עם אורגניזם האדם.

בהשוואה למכשירים חשמליים אחרים (לדוגמא: טלוויזיות ומחשבים), טלפון סלולארי יוצר קרינה אלקטרומגנטית בעלת עוצמה מקסימאלית גבוהה יותר בכמה רמות. כי, עוצמת קרינת הטלוויזיה או המחשב אנו משייכים לקטגוריית המכשירים שלא גורמים להתחממות של רקמות גוף האדם, אך לא ניתן להגיד את אותו הדבר אל טלפון סלולארי.

הבדל נוסף של טלפון סלולארי הינו בכך, שהוא גורם להשפעה משולשת על גוף האדם. הכוונה הינה לשלוש מקורות הקרינה, הנמצאים במכשיר טלפון סלולארי אחד היוצרים שדות אלקטרו מגנטיים שונים, בזמן עבודת הטלפון הסלולארי.

 1. הראשונה הינה אנטנת הטלפון הסלולארי, כאשר הקרינה האלקטרו מגנטית ממנה מאופיינת על ידי יחידות ואט.

 2. קרינה זו, מקורה בהיקף ההעברה. חשוב להדגיש כי, חלק ניכר מהקרינה חודר למוח האדם. בזמן ההמתנה, טלפון סלולארי מדומה למכשירים חשמליים אחרים ומקרין שדות חלשים (קרינה אלקטרומגנטית) של אינטנסיביות לא מחממת, אשר מצטברים בגוף האדם ויכולים לגרום לתוצאות שליליות.

 3. בזמן דיבור, קרינה אלקטרומגנטית חודרת דרך מערכת השמע למוח.

מומחים אוסטרליים, שחקרו את הבעיה המדוברת, חושבים, שדווקא הקרינה הזאת, החודרת למוח דרך מערכת השמע, גורמת נזק ניכר לבריאותינו. לפי השקפתם, קרינות אלה, המשפיעים על תהליכים ביוכימיים באורגניזם, גורמים להיווצרות חלבונים "לחוצים", אשר בדרך כלל נראים באורגניזם כאשר יש חום גבוה, בזמן מחלה. חלבונים לחוצים מגבירים את מהירות ריאקצית המוח, מה שחורג מהנורמות.

יש לנו מידע מועט לגבי הקרינה הממשית הנגרמת מהטלפון הסלולארי, אך ישנו סטנדרט, לפיו עוצמה זו מוגבלת ל-2 ואט (2000000 מיקרו ואט).

בארה"ב ובאירופה משתמשים בפרמטר SAR (Specific absorption rates), להערכה נוחה יותר של קרינה אלקטרומגנטית על בריאות האדם. יחידת מידה זו נמדדת בואטים לק"ג מוח. לפי The Cellular Telecommunications Industry Association, הגבול הינו 1.6 ואט/ק"ג (SAR).

לפניכם, נתונים על מכשירים סלולאריים נפוצים:

דגם SAR (ואט/ק"ג)
Ericsson LX-588 1,51
Nokia 3110 1,24
Nokia 6210 1,19
Siemens C-35 1,19
Nokia 3210 1,14
המשך >>>


אז מה עושים?

במהלך חקר הבעיה, הארגון העולמי לתברואה, הודיע כי הבעיה להגנה על האדם מפני קרינה אלקטרו מגנטית מזיקה, ובפרט, תקשורת סלולארית, הינה ראשונה בסדר העדיפויות.

ולכן, לפני כמה שנים, הארגון העולמי לתברואה הטיל חובה על מייצרי טלפונים סלולאריים, להזהיר את המשתמשים מפני קרינה מזיקה. על אריזות הפלאפונים מופיעה עכשיו אזהרה. אך זאת אזהרה בלבד, ללא הצעות להתגוננות.

הסעיפים העיקריים של המסמך שנשלח למייצרים הינם, לא להשתמש בטלפונים סלולאריים בקרב הקבוצות הבאות:

 • ילדים ונוער מתחת לגיל 16.

 • נשים בהריון, מאז רגע גילוי ההיריון ובמשך כל תקופת ההיריון.

 • אנשים בעלי מחלות נוירולוגיות: פסיכופתיה, נדודי שינה ,אפילפסיה ועוד.

 • בנוסף, מומלץ להגביל את משך השיחות (עד 3 דק' בשיחה), להגדיל את משך ההמתנה בין שתי שיחות (15 דקות מינימום), להשתמש בטלפונים סלולאריים בעלי מערכות "hands free"

המשך >>>

שימוש בכל המידע המפורסם באתר או בחלק מהמידע מותנה WWW.1000000.CO.IL

Copyright © 2003 - 2004 "1001mivtsaim"
צור קשר