ביואנרגטיקה

radiation

על שדות אנרגיים, מכשירים חשמליים והבריאות שלכם. מה זה ואיך להתגונן?

חלק ניכר מהמחלות בימינו, נגרמות על ידי שדות מגנטיים, חשמליים, אלקטרו-מגנטיים. אולם, הרפואה הקלאסית אינה עוסקת בשאלות מעין אלה. אנו נמצאים תחת השפעה מתמדת של שדות מגנטיים חלשים של התעשייה. זוהי קרינה של מוצרי חשמל ומערכות חשמל בביתנו. מומחים אמריקניים ושוודיים, ללא קשר אחד לשני, קבעו גבול בטיחותי להמצאות משדות מזיקים – 0.2 µT (מיקרוטסלה)

השאלה העולה הינה, אילו כמויות של קרינה אנו מקבלים במציאות?


מקור קרינה אינטנסיביות של שדה מגנטי
תנור µT 1-3 (במרחק 20-30 ס"מ מפאנל קדמית
מקררים ביתיים (ברדיוס 10 ס"מ מקומפרסור בזמן עבודתו, במקררים בעלי מערכת NOFROST, במרחק מטר אחד מהדלת µT 0.2
קומקום חשמליµT 0.6 (במרחק 20 ס"מ)
מגהץ חשמליµT 0.2 (במרחק 20 ס"מ, במצב של התחממות בלבד)
מכונת כביסהµT 1 (בגובה 1 מ' ליד השלט),
µT 0.5 (בצדדים, במרחק של 50 ס"מ)
משואב אבקµT 100
מכונת גילוח חשמליתכמה מאות (באופן כזה הגילוח מלווה בטיפול מגנטי של הפנים)
מערכת חשמל ביתיתמעל µT 0.2


וזהו רק חלק מזערי של קרינות אנרגטיות מזיקות, המזהמות את סביבתנו. קדימה טכנולוגית הביאה תועלת רבה לאנושות, הקלה על קיומו ושיפרה באופן משמעותי את איכות חייו. אלה הם מכוניות, טלוויזיה, טלפונים סלולאריים, מחשבים ועוד . יחד עם זאת, זה גרם למספר רב של בעיות.

מקורות אלקטרו מגנטיים, הם בראש ובראשונה, קווים בעלי וולטים גבוהים, תחבורה עירונית ובינעירונית, מתקני רדיו בעלי עוצמה רבה, ציוד אלקטרוני לרכב ועוד. הגנה על האוכלוסייה במדינות מפותחות ניתנת מצד המדינה רק על חשבון פיתוח והקפדה על סטנדרטים מתאימים, נורמות סניטאריות וכללים ששומרים על מרחקים מורשים מינימאליים של תכנון בנייני מגורים, חניות ועוד. מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות על ידי מומחים ברחבי העולם הוכיחו כי, מידות הגנה כאלה לא יכולות להגן על האדם באופן מוחלט מפני השפעת קרינה אלקטרו מגנטית מזיקה. יתר על כן, כתוצאה מהמחקרים הגיעו למסקנה כי קרינה בעוצמה חלשה מסוכנת אף יותר מקרינה בעוצמה חזקה. הסיבה לכך הינה, כי האינטנסיביות של שדות אלה שווה מידה לאינטנסיביות של קרינות מאורגניזם האדם בעצמו, האנרגטיקה הפנימית שלו, המעוצבת כתוצאה מתפקוד כל המערכות והאורגניזמים, לרבות רמת התאים והמולקולות. קרינה כתוצאה ממכשירים אלקטרוניים ביתיים, מאופיינת באינטנסיביות נמוכה כזאת.קרינה זו יכולה לפגוע בשיווי משקל ביואנרגטי של האורגניזם.

המערכות הכי רגישות של גוף האדם הינן: עצבית, חיסונית ומינית. ילדים ונשים הרות הינם בעלי סיכון מרבי, משום שאורגניזם שעדיין לא מעוצב באופן מוחלט, הינו בעל רגישות מוגברת לשדות עליהם אנו מדברים במאמר זה. קבוצה נוספת הרגישה לפעילות השדות הינה אנשים עם מחלות עצביות, הורמונאליות, מחלות לב, אלרגים ואנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה.

מומחים, העוסקים בנושא זה, מציינים, את השפעתם השלילית של טלפונים סלולאריים על גוף האדם, שבזמן עבודתם, התנודות האלקטרו מגנטיות הנגרמות מהקרינה שלהם חודרות ישר למח האדם וגורמות לתגובה בלתי תואמת של האורגניזם.

לפי נתונים סטטיסטיים, האינטנסיביות של הקרינה מטלפונים סלולאריים, גדלה באופן משמעותי בעשר השנים האחרונות והבעיה מחריפה כל הזמן. האיום הזה מתעלה על הרבה גורמים אקולוגיים, לרבות פעילות השמש, דליפת חומרים רדיואקטיביים ורעילים, משום שתחת איומה נמצאים יותר מ- 80% של האוכלוסייה בעולם.

מהסיבות האלה, הארגון העולמי לתברואה, הודיע כי הבעיה להגנה על האדם מפני קרינה אלקטרו מגנטית מזיקה, הינה ראשונה בסדר העדיפויות.

איך להתגונן מפני שדות אנרגיים מזיקים?

הארגון העולמי לתברואה הטיל חובה על מייצרי טלפונים סלולאריים, להזהיר את המשתמשים מפני קרינה מזיקה. על אריזות הפלאפונים מופיעה עכשיו אזהרה. אך זאת אזהרה בלבד, ללא הצעות להתגוננות. בעזרת שיטות חדשניות, הצליחו לקבוע, כי הטלפון הסלולארי משפיע על גוף האדם (שלא מוגן על ידי התקנים מתאימים), במצב המתנה, במרחק 1.5 מ' ובמצב דיבור, עד 5-6 מ'.

כתוצאה מעבודה מאומצת וממושכת של מומחים בתחום, הצליחו לפתח סדרה שלמה של התקנים אפקטיביים ניידים. ניתן לסווג את כל ההתקנים המיוצרים ל-2 קבוצות:

מתאם: אלו הם גנראטורים של שדות אלקטרו מגנטיים בעלי מקור הזנה. ההתקנים האלה מיוצרים בצורת מכשיר נייד, לשימוש אינדיבידואלי. בנוסף, קיימות טכנולוגיות אחרות ליצור מתאמים. אלה הם התקנים המיוצרים בצורת תליונים, סמלים, המשמשים הן למיקום על מכשירים אלקטרוניים והן לנשיאה של המשתמשים על בגדיהם או על גופם.

מנטרלים: אלה הם גנראטורים פסיביים, ללא מקור הזנה. הם מיוצרים, הן להגנה קולקטיבית על עובדים במקומות עבודה והן להגנה אינדיבידואלית על משתמשים בודדים. המנטרלים באים להגן מפני קרינות מסוגים שונים או מפני קרינות ספציפיות הקשורות לשימוש במכשירים מסוימים. במקרה זה, הם מחוברים לטלוויזיות, תנורים ועוד.

אם אתם נמצאים כל היום מול המחשב ובערב מול הטלוויזיה, אז במוקדם או במאוחר, אתם תתחילו להרגיש עייפות, ממנה לא תמצאו פתרון אצל רופאי הרפואה הקלאסית.

באמת חבל...

Zone030 רדיד האיזון

שימוש בכל המידע המפורסם באתר או בחלק מהמידע מותנה WWW.1000000.CO.IL

Copyright © 2003 - 2004 "1001mivtsaim"
צור קשר

׀ויעטםד@Mail.ru